decoration

Symbole gminy

O Serocku

HERB MIASTA I GMINY SEROCK

Herbem Miasta i Gminy Serock jest postać świętego Wojciecha w stroju biskupim. W prawej ręce św. Wojciech trzyma złoty pastorał. Po prawej stronie świętego umieszczona jest duża litera "S" jako skrót słowa "SANCTUS", a po stronie lewej duża złota litera "A" jako skrót słowa "ADALBERTUS". Herb gminy umieszczany jest w pomieszczeniach urzędowych i salach posiedzeń, należących do organów i jednostek organizacyjnych gminy.

Barwami Miasta i Gminy Serock są: błękitny, złoty, biały i czerwony. Barwy te nawiązują do kolorów herbu, a ułożone poziomo tworzą flagę Miasta i Gminy Serock.

HEJNAŁ

Hejnał gminy oparty jest na motywach opery „Halka” Stanisława Moniuszki, do którego libretto napisał Włodzimierz Wolski wpisany w dzieje Serocka. Muzykę skomponował Mieczysław Leśniczak. Hejnał jest grany każdego dnia o godz. 12.00 z wyjątkiem świąt państwowych 3 Maja i 11 Listopada.

KURANT

Kurant oparty jest na melodii „Serockiego walczyka”, skomponowanego przez Mariana Różyckiego – wieloletniego nauczyciela muzyki z Serocka. Kurant rozbrzmiewa z ratuszowej wieży codziennie, o każdej pełnej godzinie. 

Galeria

Bądź na bieżąco!

Odkryj Serock z naszą aplikacją mobilną! Znajdź najbliższe wydarzenia, atrakcje i ważne informacje. Pobierz teraz i zanurz się w pełnym możliwości życiu miejskim!