decoration

Centrum Kultury

Centrum Kultury

10 czerwca 1992 roku Rada Miejska w Serocku utworzyła Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Serock jako samorządową instytucję kultury. Z dniem 1 stycznia 2015 roku została utworzona uchwałą Rady Miejskiej w Serocku samorządowa instytucja kultury o nazwie: Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku w wyniku połączenia Ośrodka Kultury w Serocku i Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Serock.

Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych. Profesjonalni instruktorzy prowadzą tu zajęcia m.in. zajęcia wokalne, plastyczne, teatralne, fotograficzne, taneczne, fotograficzne, nauki gry na pianinie lub gitarze, nauki gry w szachy. Uczestnicy zajęć maja na swoim koncie wiele sukcesów w konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Dal osób, które chcą podzielić się swoimi talentami, organizowane są przeglądy, konkursy oraz turnieje.

W Sali widowiskowej odbywają się m.in. „Wieczory w Teatrze”, „Spotkania z Książką”, koncerty, recitale, projekcje filmów, spektakle dla dzieci z udziałem znanych artystów. Co roku przygotowywane są bogate propozycje na „lato i zimę w mieście”.

Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku jest organizatorem wielu imprez plenerowych - nie tylko w samym Serocku, ale również w innych miejscowościach gminy. Na serocki rynek i plażę miejską zapraszane są gwiazdy, które bawią publikę imprez plenerowych.

Kadra Centrum Kultury i Czytelnictwa stara się, żeby ich oferta była atrakcyjna i współtworzona przez uczestników biorących udział w przedsięwzięciach.

W księgozbiorach Bibliotek: w Serocku i w Jadwisinie znajduje się łącznie ponad 24 322 woluminy, w tym 4 761 w Jadwisinie. W czytelniach można korzystać z encyklopedii, najrozmaitszych słowników i leksykonów specjalistycznych ze wszystkich dziedzin wiedzy - ponad 1500 woluminów. Dostępne są również gazety codzienne i czasopisma - 20 tytułów. Księgozbiory są na bieżąco uzupełniane o nowości wydawnicze, każdego roku około 1300 woluminów. Biblioteka organizuje również spotkania z cyklu „Spotkanie z Książką” czyli spotkanie z twórcami książek - autorami i wydawcami oraz sławnymi postaciami. Organizuje spektakle teatrów edukacyjnych i prelekcje historyczne o charakterze rocznicowym oraz w ramach programów ogólnopolskich włącza się do akcji Narodowe Czytanie oraz Tydzień Bibliotek . W palcówkach Biblioteki udostępniany jest Internet – razem 3 stanowiska z możliwością wydruku i kserowania za odpłatnością. W sprzedaży są publikacje, popularyzujące historię i tradycje środowiska lokalnego.

Bądź na bieżąco!

Odkryj Serock z naszą aplikacją mobilną! Znajdź najbliższe wydarzenia, atrakcje i ważne informacje. Pobierz teraz i zanurz się w pełnym możliwości życiu miejskim!