decoration

Aplikacja mobilna SEROCK

Zachęcamy do pobrania aplikacji gminnej SEROCK, która jest dostępna na platformach GooglePlay oraz App Store.

Aplikacja mobilna SEROCK

Projekt graficzny aplikacji został oparty na identyfikacji wizualnej towarzyszącej Systemowi Informacji Miejskiej dla Miasta i Gminy Serock. Dzięki temu treści z aplikacji korespondują z treściami widocznymi w przestrzeni miejskiej, tworząc spójną całość. Aplikacja jest promocyjnym narzędziem informacyjno-turystycznym. Skorzystają z niej zarówno odwiedzający miasto turyści, jak i nasi mieszkańcy - posiada ona szereg przydatnych funkcjonalności. Widok aplikacji dostępny jest w wersji jasnej i ciemnej. 

DLA MIESZKAŃCÓW I TURYSTÓW

Pierwszą funkcjonalnością, o której warto wspomnieć, są mapy z możliwością podglądu w trybie offline i online, zsynchronizowane z nawigacją Google. Na mapach wyznaczone zostały dwie trasy - piesza i rowerowa, z oznaczonymi atrakcjami. Dostępny jest także moduł audioprzewodnika, który pozwoli wysłuchać opisu o ważnych obiektach w gminie. Dodatkowo dostępna jest funkcja planera, dzięki której każdy użytkownik może w łatwy sposób zapamiętać, a następnie odnaleźć interesujące go wydarzenia, miejsca czy trasy.

Do aplikacji dodaliśmy bogatą bazę historyczną, będziemy ją sukcesywnie poszerzać.

W aplikacji znajduje się także przestrzeń na najnowsze informacje o gminie. Zamieszczamy w niej regularnie gminne aktualności w podziale na zakresy tematyczne, takie jak: informacje ogólne, komunikaty, inwestycje oraz z zakresu kultury czy sportu. Publikowane są również informacje o nadchodzących wydarzeniach na terenie gminy, które również można dodać do planera oraz do kalendarza na smartfonie. Dzięki temu żadne wydarzenie nam nie umknie!

Co ważne - aplikacja umożliwia otrzymywanie wiadomości „push”, czyli: my wysyłamy krótkie komunikaty o ważnych przedsięwzięciach, apelach, dodawanych informacjach, a Wy jesteście na bieżąco ze wszystkim, co się dzieje w gminie!

Aplikacja posiada także szereg informacji praktycznych, m.in. o urzędach, placówkach edukacyjnych i medycznych, a także punktach gastronomicznych, noclegowych czy usługowych. Znajdziemy tutaj także informacje o partnerach Karty Serocczanina czy zniżkach, jakie lokalni przedsiębiorcy oferują posiadaczom Karty Seniora.

PROMOCJA LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

Bardzo nam zależy na tym, aby aplikacja była promocją nie tylko samej gminy, ale także lokalnych przedsiębiorców. Informacje o prowadzonej działalności usługowej można bezpłatnie zamieszczać w aplikacji poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy, który udostępniamy poniżej. Wypełniony formularz należy przesłać na adres Referatu Promocji i Wizerunku promocja@serock.pl.
Ewentualne pytania prosimy także kierować na ten sam adres mailowy.  

Formularz zgłoszeniowy do pobrania  TUTAJ.  

Zasady publikacji informacji o przedsiębiorcy/usługach

 1. W aplikacji publikowane będą obiekty/usługi realizowane przez lokalnie działających przedsiębiorców, których oferta kierowana jest do mieszkańców Miasta i Gminy Serock.
 2. Informacja o przedsiębiorcy publikowana będzie w miarę możliwości nie później niż w kolejnym miesiącu od dnia zgłoszenia, pod warunkiem nadesłania prawidłowo wypełnionego formularza.
  Na przykład jeśli przedsiębiorca wyśle formularz zgłoszeniowy 15 maja – wówczas publikacja w aplikacji pojawi się najpóźniej 30 czerwca.
 3. Jeśli przedsiębiorca realizuje usługi obejmujące różnorodne zakresy np. sklep i myjnia samochodowa – wówczas informacje powinny być ujęte w dwóch osobnych wierszach.  
 4. W formularzu należy zawrzeć ogólne informacje o usługodawcy/obiekcie – takie, które nie wymagają regularnej aktualizacji oraz dane teleadresowe i współrzędne lokalizacyjne.
  Do zgłoszenia należy dołączyć aktualne zdjęcia w dobrej rozdzielności (1800x700; najlepiej w orientacji poziomej).
 5. Zamieszczenie informacji o usługach dla naszych lokalnych przedsiębiorców jest bezpłatne.
 6. Wypełniony formularz należy przesłać na adres promocja@serock.pl, w tytule „Aplikacja – Nazwa obiektu”.
 7. Za aktualizację danych odpowiada przedsiębiorca. Dane do aktualizacji należy przesyłać – tak jak przy zgłoszeniu nowego obiektu/usługi przy wykorzystaniu formularza, w treści maila podając informację o aktualizacji.
 8. W przypadku otrzymania informacji od użytkowników, że któraś z danych jest nieaktualna – strona o obiekcie zostanie usunięta z aplikacji, z możliwością przywrócenia po aktualizacji danych od przedsiębiorcy.
 9. Administrator ma prawo do redagowania nadesłanych treści i publikacji wybranych zdjęć, bądź niezamieszczenia danych, jeśli usługi firmy nie są realizowane na terenie gminy Serock.  

Partnerzy Karty Serocczanina  mają w aplikacji dodatkową przestrzeń do promocji w dedykowanym akcji module.
Zachęcamy do przystąpienia do akcji. Więcej TUTAJ.

Mamy nadzieję, że aplikacja zyska Państwa uznanie i będzie się rozwijać razem z nami.

Zachęcamy do pobierania! 

Bądź na bieżąco!

Odkryj Serock z naszą aplikacją mobilną! Znajdź najbliższe wydarzenia, atrakcje i ważne informacje. Pobierz teraz i zanurz się w pełnym możliwości życiu miejskim!