decoration

Miasto

O Serocku

Miasto, którego powstanie datuje się na X wiek swój rozwój zawdzięcza dwóm rzekom: Narwi i Bugowi. Pierwsi mieszkańcy, zamieszkujący grodzisko Barbarka, spławiali nimi towary, a sami trudnili się rybołówstwem, retmaństwem, flisactwem.

Dziś dwurzecze, grodzisko, i wszystko, co dzieje się wokół nich, stanowią zaproszenie do wkroczenia na serocki szlak możliwości.

O współczesnym charakterze gminy decyduje Jezioro Zegrzyńskie, które zachęca do spędzania tutaj czasu. Szlaki pieszo-rowerowe, o łącznej długości blisko 90 km, ścieżki spacerowe, wiodące przez urokliwe tereny wśród rezerwatów przyrody, opodal miejsc historycznych i zabytków, nadrzeczny bulwar z plażą i kąpieliskiem, wielość imprez kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych, średniowieczny układ miasta i historia, która daje się zauważyć w wielu zakamarkach gminy – wszystko to sprawia, że Serock jest ciekawą propozycją na weekend, na urlop, na wakacje i na całe życie. 

 

Bądź na bieżąco!

Odkryj Serock z naszą aplikacją mobilną! Znajdź najbliższe wydarzenia, atrakcje i ważne informacje. Pobierz teraz i zanurz się w pełnym możliwości życiu miejskim!